Data och IT

 Administratör IT-system Utbildningsnummer 201214560 
 Agil projektledare Utbildningsnummer 201401170
 Agil systemutvecklare Utbildningsnummer 201214380
 Applikationsprogrammerare Utbildningsnummer 201140320
 Applikationsutvecklare .NET Utbildningsnummer 201149150
 Applikationsutvecklare för mobila enheter Utbildningsnummer 201321940
 Applikationsutvecklare till iPhone och Android Utbildningsnummer 201224110
 Applikationsutvecklare till iPhone och Android Utbildningsnummer 201404380 
 Applikationsutvecklare Utbildningsnummer 201313460    

 Backendutvecklare med C Utbildningsnummer 201409380_201410490
 BI-utvecklare Utbildningsnummer 201313330
 BI-utvecklare Utbildningsnummer 201313340
 Business Intelligence Architect Utbildningsnummer 201223800
 Business Intelligence Utbildningsnummer 201183200
 Business Intelligence Utbildningsnummer 201315410 
 Business Intelligence Utbildningsnummer 201323980
 Business Intelligence-utvecklare Utbildningsnummer 201146240
 Certifierad Agil Produktägare Utbildningsnummer 201217580
 Certifierad Agil Projektledare Utbildningsnummer 201217560
 Certifierad Agil Testare Utbildningsnummer 201217570
 Certifierad Cisco Administrator Utbildningsnummer 200941920
 Certifierad mjukvarutestare Utbildningsnummer 201143540
 Certifierad system- och nätverkstekniker Utbildningsnummer 200912770
 Certifierad systemspecialist Utbildningsnummer 200912170
 Certifierad Virtualiseringsingenjör Utbildningsnummer 201147610
 Cloud Computing Engineer Utbildningsnummer 201312450
 COBOL-programmerare 2131 Utbildningsnummer 201045850
 Computer Graphics Design Utbildningsnummer 200934900
 Computer Graphics Design Utbildningsnummer 201181240
 Computer Graphics Design, 3D-grafiker Utbildningsnummer 201406890
 CRM-konsult Utbildningsnummer 201321790
 Databasutvecklare Utbildningsnummer 200930560
 Databasutvecklare Utbildningsnummer 201060750
 Dataspelsutvecklare inom design_Scriptning och Programmering Utbildningsnummer 201412770
 Datasäkerhetstekniker Utbildningsnummer 201045720 
 Digital Data Strategist Utbildningsnummer 201315960
 Digital Graphics Utbildningsnummer 200920640
 Digital Graphics Utbildningsnummer 201146210
 Digital produktion för pedagogisk verksamhet Utbildningsnummer 201400640
 Digital Visualisering Arkitektur och Design Utbildningsnummer 201047450
 eCommerce Business Utbildningsnummer 200934840
 EPiServer-utvecklare Utbildningsnummer 201182920
 EPiServer-utvecklare Utbildningsnummer 201182920-2.pdf
 Front End Developer Utbildningsnummer 201400590 
 
Frontend Web Developer Utbildningsnummer 201412340
 Front-end-utvecklare Utbildningsnummer 201323970
 Futuregames- 3D-grafiker Utbildningsnummer 201182930
 Futuregames- Speldesign Utbildningsnummer 201182930
 Game Assembly-Level Designer Utbildningsnummer 201047920
 Game Assembly-Spelgrafiker Utbildningsnummer 201047000
 Game Assembly-Spelprogrammerare Utbildningsnummer 201047910
 Interaktionsdesigner Utbildningsnummer 200920630  
 IT-infrastrukturspecialist Utbildningsnummer 201406570 
 IT-infrastrukturspecialist Utbildningsnummer 201407830
 IT-projektledare Utbildningsnummer 201221620 
 IT-projektledare Utbildningsnummer 201323510, 201412000
 IT-säkerhetstekniker Utbildningsnummer 201312190
 IT-säljare Utbildningsnummer 201319800
 IT-säljare Utbildningsnummer 201319810
 IT-tekniker infrastruktur och system Utbildningsnummer 201311750 
 Javascriptutvecklare - Frontend Utbildningsnummer 201409910
 Javautvecklare Utbildningsnummer 201180970
 Javautvecklare Utbildningsnummer 201216630 
 Javautvecklare Utbildningsnummer 201313290 
 Javautvecklare Utbildningsnummer 201408250  
 JavaScript-utvecklare Utbildningsnummer 201413790
 Kravanalytiker IT Utbildningsnummer 201321980 
 Kravanalytiker Utbildningsnummer 201324620
 Kvalificerad IT-projektledare Utbildningsnummer 201140990
 Kvalificerad IT-systemtekniker Utbildningsnummer 201316990
 Kvalificerad IT-systemtekniker Utbildningsnummer 201317010 
 Kvalificerad virtualiseringstekniker Utbildningsnummer 201407770
 Kvalitetssäkrare och testare, distans Utbildningsnummer 201505770
 Kvalitetssäkrare och Testare inom IT distans Utbildningsnummer 201149030
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201049510
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201060830
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201221010
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201313400
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201401290
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201401300 
 Kvalitetssäkrare och testare inom IT Utbildningsnummer 201407730
 Kvalitetssäkrare och testare, distans Utbildningsnummer 201315320
 Level Designer Utbildningsnummer 201416550
 Linux systemspecialist Utbildningsnummer 201141770
 Linux Systemspecialist Utbildningsnummer 201322840
 Microsoft .NET Developer – Cloud Computing Utbildningsnummer 201220360
 Microsoft .Net Developer Utbildningsnummer 201320870 
 Mjukvaru- och systemutvecklare .NET Utbildningsnummer 201404990
 Mjukvarutestare Utbildningsnummer 201319820 
 Mjukvarutestare Utbildningsnummer 201321510
 Mjukvarutestare Utbildningsnummer 201324050 
 Mjukvarutestare Utbildningsnummer 201415440 
 Mjukvarutestare Utbildningsnummer 201415730 
 Mjukvaruutvecklare Utbildningsnummer 201316710 
 Mjukvaruutvecklare inbyggda system Utbildningsnummer 201412430
 Mobil applikationsutvecklare Utbildningsnummer 201044330
 Mobil applikationsutvecklare Utbildningsnummer 201044330-2
 Mobile Applications Utbildningsnummer 200934850
 Mobile Creative Utbildningsnummer 201315980
 Mobil Medieutveckling Utbildningsnummer 200920610 
 Mobilapplikationsutvecklare Utbildningsnummer 201407850
 Motion Graphics Designer Utbildningsnummer 200914090
 Motion Graphics Designer Utbildningsnummer 201048100
 Nätapplikationsprogrammerare Utbildningsnummer 201180400
 Objektorienterad systemutvecklare Utbildningsnummer 201403090
 PlaygroundSquad (Grafik) Utbildningsnummer 201143920 
 PlaygroundSquad (Grafik) Utbildningsnummer 201319190
 PlaygroundSquad (Speldesign) Utbildningsnummer 201143920 
 PlaygroundSquad (Speldesign) Utbildningsnummer 201319190
 PlaygroundSquad (Spelprogrammering) Utbildningsnummer 201143920 
 PlaygroundSquad (Spelprogrammering) Utbildningsnummer 201319190  
 Programmerare iPhone och Android Utbildningsnummer 201409430
 Programutvecklare inom Sharepoint Utbildningsnummer 201312260
 Programutvecklare Java Utbildningsnummer 201146260 
 Programutvecklare Java Utbildningsnummer 201321640
 Programutvecklare.NET med SharePoint-inriktning Utbildningsnummer 201407620
 Programutveckling .NET Utbildningsnummer 201147790
 Programutveckling .NET Utbildningsnummer 201313040
 Programvarutestare Utbildningsnummer 200930550
 Programvarutestare Utbildningsnummer 201060170
 Programvarutestare Utbildningsnummer 201222960
 Projektledning Cloud Engineering Utbildningsnummer 201220990
 Server- och virtualiseringsspecialist Utbildningsnummer 201408280
 SharePoint-utvecklare Utbildningsnummer 201049500
 SharePoint-utvecklare Utbildningsnummer 201049500-2
 SharePointutvecklare Utbildningsnummer 201183190
 SharePointutvecklare Utbildningsnummer 201183190-2
 SharePointutvecklare Utbildningsnummer 201221710
 Sharepointutvecklare Utbildningsnummer 201315390
 Specialist inom Business Intelligence Utbildningsnummer 201041090
 Spelgrafiker Utbildningsnummer 201223620
 Spelprogrammerare Utbildningsnummer 201223130
 Stadsnätsingenjör Utbildningsnummer 201213900
 System- och nätverkstekniker virtuella system Utbildningsnummer 201146270
 System- och nätverkstekniker Linux Utbildningsnummer 201147810
 System- och webbutvecklare agila metoder Utbildningsnummer 201406900
 Systemutvecklare - .NET Utbildningsnummer 201218700 
 Systemutvecklare - agil applikationsprogrammering Utbildningsnummer 201388280
 Systemutvecklare - Windows Azure Utbildningsnummer 201219850
 Systemutvecklare agil webbprogrammering Utbildningsnummer 201315580
 Systemutvecklare Java Utbildningsnummer 201314590  
  Systemutvecklare Java Utbildningsnummer 201408780, 201410210
 Systemutvecklare - JAVA Utbildningsnummer 201413380, 201413390
 Systemutvecklare med specialisering i agila metoder Utbildningsnummer 201280170
 Systemutvecklare Windows Azure Utbildningsnummer 201213380 
 Systemutvecklare .NET Utbildningsnummer 201322340 
 Systemutvecklare .NET Utbildningsnummer 201322350 
 Systemutvecklare .NET Utbildningsnummer 201322710
 Systemutvecklare.NET Utbildningsnummer 201313320 
 Teknikillustratör Utbildningsnummer 201181690
 Teknisk konsult inom IT-infrastruktur Utbildningsnummer 201146900 
 Testautomatiserare Utbildningsnummer 201407700 
 Testautomatiserare Utbildningsnummer 201407720
 Utbildningsproducent Blended Learning Utbildningsnummer 201310740
 Utvecklare Java Enterprise Utbildningsnummer 201415990  
 Utvecklare inom inbyggda system Utbildningsnummer 201220550 
 Utvecklare inom inbyggda system Utbildningsnummer 201408260  
 Utvecklare inom .NET Utbildningsnummer 201319890
 Utvecklare inom Sharepoint Utbildningsnummer 200910890
 Utvecklare inom Sharepoint Utbildningsnummer 200937650
 Utvecklare inom Sharepoint Utbildningsnummer 201141750
 Utvecklare Webbapplikationer Utbildningsnummer 201218690
 Webbutvecklare Content Management System Utbildningsnummer 201402440
 Webbutvecklare .NET Utbildningsnummer 201406670
 Webbutvecklare i EPiServer Utbildningsnummer 201320660
 Webb-utvecklare inom .NET Utbildningsnummer 201220480  
 Webbutvecklare inom .NET Utbildningsnummer 201312470, 201312480, 201316090
 Webbutvecklare inom e-handel Utbildningsnummer 201310760
 Webbutvecklare Utbildningsnummer 201217020
 Webbutvecklare Utbildningsnummer 201217210
 Webbutvecklare Utbildningsnummer 201217260
 Webbutvecklare Utbildningsnummer 201221160
 Verksamhetsstödjande IT-infrastruktursspecialist Utbildningsnummer 201210990
 Virtualiseringsspecialist Utbildningsnummer 200912270
 Virtualiseringsspecialist Utbildningsnummer 200912290