Hotell, restaurang och turism

 Affärsutvecklare hållbar turism Utbildningsnummer 201403450 
 Affärsutvecklare Turism – Anläggningar, Destinationer, Attraktioner Utbildningsnummer 201310970
 Affärsutvecklare Turism och Besöksnäring Utbildningsnummer 200938540
 Agent inkommande turism Utbildningsnummer 201210300
 Conference manager Utbildningsnummer 201043830
 Diplomerad Resekonsult TRAC Utbildningsnummer 201143160
 Event - Marketing & Management Utbildningsnummer 201311100
 Event Marketing och evenemangsledning Utbildningsnummer 201144860
 Event- och mötesproducent Utbildningsnummer 200935400
 Event och Mötesproducent Utbildningsnummer 201144910
 Eventkoordinator Utbildningsnummer 200936330
 Eventkoordinator Utbildningsnummer 201311860 
 Eventmanager Utbildningsnummer 201403920 
 Fiske- och jaktguide Utbildningsnummer 201213040
 Fiskeguide redskapsförsäljare fiske- och vattenvårdare Utbildningsnummer 200937190
 Food & Beverage Management Utbildningsnummer 200931240-2
 Food & Beverage Management Utbildningsnummer 201143170
 Food and Beverage Management Utbildningsnummer 201314310
 Fjäll och äventyrsledare Utbildningsnummer 201141130
 Gastronomi inriktning sensorik och arbetsledning Utbildningsnummer 200913050
 Gastronomisk kock Utbildningsnummer 201214530
 Gastronomiskt entreprenörskap för professionella kök Utbildningsnummer 201216870
 Hospitality Management Utbildningsnummer 201144870 
 Hospitality Management Utbildningsnummer 201318340
 Hotel Management Utbildningsnummer 200931250
 Hotel Management Utbildningsnummer 200936090
 Hotel Management Utbildningsnummer 201145040
 Hotel Management Utbildningsnummer 201314320
 Hållbar Kulturturism och Marknadsföring Utbildningsnummer 201180340
 International Bar Management Utbildningsnummer 201046960
 Internationell Resekonsult Utbildningsnummer 200921160
 Internationell Resekonsult - TRAC med IATA/UFTAA Foundation Course Diploma Utbildningsnummer 201210260
 Internationell Resekonsult - TRAC Utbildningsnummer 201046580.pdf
 Internationell Sommelier Matsalschef Utbildningsnummer 200939050
Internationell Sommelier Matsalschef Utbildningsnummer 201144030
 Kock inom hållbar gastronomi Utbildningsnummer 201210410
 Konceptutvecklare Event och Besöksnäring Utbildningsnummer 201314810
 Konceptutvecklare_projektledare inom besöksnäringen Utbildningsummer 201413860
 Kvalificerad koordinator - specialisering turism och service Utbildningsnummer 201215570
 Kvalificerad koordinator – specialisering turism och service Utbildningsnummer 201403500
 Kvalificerad restaurangkock Utbildningsnummer 200937210 
 Kökschef Utbildningsnummer 201314450 
 Köksmästare Utbildningsnummer 200912320
 Ledarskap för mötesindustrin Utbildningsnummer 200934550
 Logistik inom storskalig restauration Utbildningsnummer 200910760
 Management inom Hotell- och besöksnäringen Utbildningsnummer 201217120
 Management inom hotell och besöksnäringen Utbildningsnummer 201312350
 Maritim Gastronomi för yrkeskockar Utbildningsnummer 200934500
 Musik Eventarrangör Utbildningsnummer 200931440
 Musik- och Eventarrangör Utbildningsnummer 201146880 
 Musik- och eventarrangör Utbildningsnummer 201317800
 Natur och friluftsentreprenör Utbildningsnummer 200935070
 Naturturismutvecklare Utbildningsnummer 201314230
 Operations manager inom restaurang Utbildningsnummer 201210280
 Project Manager, Meetings & Events Utbildningsnummer 201141630
 Projektledare inom Turism och Besöksnäring Utbildningsnummer 201060520
 Projektledning inom Besöksnäringen Utbildningsnlummer 200938580
 Reception konferens och bokning 4222 Utbildningsnummer 201041370
 Reception konferens och bokning Utbildningsnummer 201041370-2
 Receptions- konferens- och housekeepingansvarig Utbildningsnummer 200910340
 Receptions- konferens- och housekeepingansvarig Utbildningsnummer 201045250
 Receptions- konferens- och housekeepingansvarig Utbildningsnummer 201217060
 Receptions- konferens- och housekeepingansvarig Utbildningsnummer 201406560
 Reseproducent Utbildningsnummer 201146430
 Service Manager - for future tourism Utbildningsnummer 200931410
 Sommelier med inriktning ledarskap Utbildningsnummer 200910200
 Svenska Reseproducentutbildningen Utbildningsnummer 200937820
 Teamleader inom måltidsverksamhet Utbildningsnummer 200920910
 Teamleader inom måltidsverksamhet Utbildningsnummer 201080400
 Teamleader inom måltidsverksamhet Utbildningsnummer 201080410
 TRAC - Diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 201210170
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 200911120
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 200934120
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 201042440
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 201144370
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 201145170
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 201211680
 TRAC-diplomerad resekonsult Utbildningsnummer 201312650
 TRAC-Diplomerad Resekonsult Utbildningsnummer 201314270
 Turism- och destinationsutvecklare Utbildningsnummer 201314720
 Upplevelseentreprenör Utbildningsnummer 200931740
 Upplevelseproducent inom turism- och besöksnäringen Utbildningsnummer 201317230
 Åre Sport och skidlärarutbildning Utbildningsnummer 200935380